Absolutnie niezbędne są:
– pianka neoprenowa długa – Odzież wykonana z materiału, jakim jest neopren, jest doskonale znana osobom, które uprawiają sporty wodne. Dzięki swoim właściwościom pozwala utrzymać stałą temperaturę ciała, nawet przy wielogodzinnych zmaganiach z falami.
– buty neoprenowe – Zapewniają komfort termiczny i chronią stopy.
– kaptur neoprenowy – Zabezpiecza głowę i twarz przed wiatrem i chłodem. Ważne jednak, by kaptur nie krępował ruchów.
– Czapka z daszkiem – Chroni przed słońcem. Dodatkowy plus, jeśli będzie wykonana z szybkoschnącego materiału, może mieć również zapięcie pod szyją.
– Kamizelka ratunkowa – Zapewnia wyporność i chroni ciało przed urazami. Warto zwrócić uwagę, by była wykonana z wysokiej jakości materiału i była precyzyjnie regulowana.
– Patent na skuter wodny – Skuter jest klasyfikowany w kategorii małego statku o napędzie mechanicznym. Żeby móc nim pływać, potrzebny jest patent Sternika Motorowodnego.
– Dwie cumy do skutera – Ich minimalna długość powinna wynosić 5 metrów. Dzięki temu bez problemu będzie można zacumować pojazd.
– Pełen zbiornik paliwa – Przy ekonomicznej jeździe taka ilość powinna wystarczyć, by dopłynąć na Bornholm.
Przydatne, ale nieobowiązkowe są:
– Radio UKF – Takie radio odbiera na ultrakrótkich falach i może być przydatne w sytuacji, gdy konieczne będzie np. wezwanie pomocy czy przekazanie jakiegoś komunikatu. Na morzu telefony komórkowe nie zawsze mają zasięg.
– Kamera sportowa typu Go Pro – Prosta w obsłudze, lekka i odporna na czynniki zewnętrzne pozwala utrwalić wydarzenie w formie wideo.
– Telefon – Wodoszczelny smartfon pozwoli na zrobienie zdjęć (również pod wodą), ale również umożliwi nam pozostanie w kontakcie. Wybór idealnego modelu jest coraz większy – na rynku coraz więcej jest telefonów, które wytrzymują zalanie, upadek z wysokości, a także niskie i wysokie temperatury.
– Dodatkowe paliwo – Organizator przygotowuje logistykę związaną z tankowaniem paliwa na wyspie, ale profilaktycznie można zabrać ze sobą zapas paliwa.
– Krem z filtrem UV – Jeśli pogoda dopisze, dodatkowa ochrona przed słońcem na pewno się przyda.
Lista rzeczy, które moglibyśmy zabrać ze sobą na taką wyprawę, mogłaby być oczywiście dłuższa. Im jednak mniej zbędnego bagażu, tym wygodniej płynąć. Ponadto i dla komfortu, i dla bezpieczeństwa uczestników wyjazdu na Bornholm razem z ekipą płynąć będzie jacht motorowy z doświadczonym kapitanem.
Więcej szczegółów na temat wyprawy na Facebooku oraz bezpośrednio u organizatora pod numerem: 669 069 999.